Neler yeni

Haber Beşiktaş'ta zorunlu feda dönemi!

Pikachu

1903
Yönetici
Beşiktaş yönetimi yeni sezon kadrosunda düşündüğü isimlerden indirim talep etti. Kabul edenlerle yola devam edilecek, etmeyenlerle ise yollar ayrılacak!

Beşiktaş yönetimi yeni sezon transfer çalışmalarını aralıksız sürdürürken, bir yandan da ücretlerle ilgili olarak oyunculardan "fedakarlık vakti geldi" diyerek indirim talep etti. Siyahbeyazlılar özellikle yüksek ücret alan isimlerle görüşerek, "Kimseyi mağdur etmek istemiyoruz ancak sizlerden gerekli fedakarlığı yapmanızı bekliyoruz" diyerek indirime gitmeleri gerektiğini açıkça dile getirdi. Oyuncuların çoğunluğu yönetimin bu talebine olumlu yaklaşırken, bazıları ise bu teklife sıcak bakmadıklarını ifade ettiler. Yönetim de son sözünü söyledi: "Kabul edenlerle yola devam edilecek, etmeyenlerle yollar ayrılacak."

BOATENG'DEN 500 BİN EURO
Ara transfer döneminin son günlerinde kadroya dahil edilen Boateng ile yapılacak olan son görüşmede kendisinden bir yıl daha Beşiktaş'ta kalması istenecek ama şartların değiştiği anlatılacak. Kendisine gelecek yıl ödeneceği daha önce söylenen 1.7 milyon euro'nun şu şartlarda ödenmesinin imkansız olacağı söylenecek. Beşiktaş'ta ve İstanbul'da kalmaya devam etmek istiyorsa 500 bin euro'luk indirim yaparak en azından 1.2 milyon euro'ya maaşını düşürmesi istenecek.

GÖKHAN'A DA YENİ TEKLİF
Beşıktaş yönetimi sözleşmesi 30 Haziran'da sözleşmesi bitecek Gökhan Gönül'e yeni bir anlaşma önerdi. Hali hazırda 1 milyon 650 bin euro ve puan başına da 4 bin euro alan 35 yaşındaki oyuncuya yılda 1 milyon euro, puan başı prim ise verilmeyeceği belirtildi. En az 1 yıl daha futbol oynamak isteyen Gökhan Gönül'ün vergi konusunda yönetimle anlaşmaya varırsa 1 yıl daha kalmak istediği bildirildi. Yeni vergi kanununa göre Gökhan bu sözleşmeyi kabul ederse bu rakamın 1.4 milyon TL'sini vergi olarak ödemek zorunda olacak.

YÜZDE 70 İNDİRİM RESTİ
Beşiktaş yönetimi pandemi yüzünden doğan mücbir sebepten dolayı indirim talep etme hakkını takımdan göndermeyi düşündüğü isimlerde de uygulayacak. Başta Lens olmak üzere Douglas ve Roco'dan ise yüzde 50 ila 70'e varan indirimler talep edildi. Üç oyuncuya da teklif edilen indirimin "makul" olduğu bildirimi yapıldı. İndirim talebinin kabul edilmemesi durumunda sözleşmelerin tek taraflı feshedileceği uyarısı yapıldı. Özellikle Douglas ve Roco'nun rakamlarında kesinlikle taviz verilmeyecek.

632x314-besiktasta-zorunlu-feda-donemi-1586030582256.jpg
 
Üst