Neler yeni

Haber Fenerbahçe'de tarihi karar! 'O devir' bitti.

Pikachu

1903
Yönetici
Finansal açıdan zor bir dönemden geçmekte olan Fenerbahçe'de ekonomik tedbirlere bir yenisi daha eklendi.

Harcamaları minimuma indirme çabasındaki Ali Koç yönetimi, milat olarak nitelenebilecek bir karara daha imza attı.Başkanlık koltuğuna oturduğunda galibiyet primi sistemine son veren Koç, sözleşmelerdeki bonus dönemini de bitirmek üzere.

Fenerbahçe, mevcut mukavelelerde değişiklik yapılamayacak olsa da yeni transferlerin sözleşmelerinde bonus yer almayacak.

Galibiyet primini sadece derbilerle sınırlayan yönetim, bu uygulamayı tamamen kaldırma kararı alırken yeni transferlere de net ücret vererek tasarruf sağlamayı planlıyor.

Max Kruse ve Luiz Gustavo'ya yıllık ücretin yanı sıra bonus ödeyen Fenerbahçe'de artık hiçbir sözleşmede bu tür ek bir ödenek yer almayacak.

Aynı zamanda maaş tavanı belirlenecek ki, hiçbir oyuncuya belli bir rakamın üzerinde ücret verilmeyecek.

Yaşanan ekonomik krizden radikal kararlarla çıkılabileceğini düşünen Başkan Ali Koç'un özellikle sözleşmeler konusunda son derece hassas olduğu, planlanan ödemelerin dışında hiçbir ekstraya izin vermemekte kararlı olduğu öğrenildi.

Aksine bu uygulamalar için geç bile kalındığını düşünen Başkan Koç'un kalıcı olarak hayata geçirmek istediği yeni kurallar konusunda en ufak bir esnemeye tahammülü olmadığı, kimseye taviz verilmeyeceği belirtiliyor.

1587372254516.png
 
Üst