Neler yeni

Haber Geçmiş olsun Muslera ...

Elois

Admin
Yönetici
Galatasaray'ın son dönemde kazandığı başarılar ve şampiyonluklardaki en büyük pay sahiplerinden Fernando Muslera, Rize maçının henüz başında sakatlandı. Sağ bacağında iki kırık tespit edilen Muslera'nın bugün ameliyat edileceği ve 6 ay sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.
Salgın sonrası Süper Lig’de sezona Çaykur Rizespor deplasmanıyla başlayan Galatasaray’da büyük bir şok yaşandı. Sarı-Kırmızılılar’ın tartışmasız en önemli isimlerinden biri olan ve kazandığı şampiyonluklarda büyük pay sahibi olan Fernando Muslera, kaptan olarak çıktığı mücadelenin 15. dakikasında sakatlandı. Rize atağında sağdan topla hareketlenen Tunay, topu ceza sahası içerisindeki Milan Skoda’ya attı. Skoda’nın yakın mesafeden vuruşunu kurtaran Muslera, rakibiyle bu pozisyon sırasında çarpıştı.
Sağ bacağına darbe alan Muslera, acılar içinde yerde kaldı. Oyun hemen durdu ve hakem sağlık ekibini sahaya çağırdı. Galatasaray doktoru Yener İnce, Uruguaylı eldiveni kontrol eder etmez yedek kulübesine değiştirilmesi yönünde işaret yaptı. Saha içinde yaklaşık 12 dakika tedavisi süren Muslera’nın sağ bacağına özel bir bandaj yapıldı ve durumu ciddi olduğu için sedyeyle kenara alınamadı.
33 yaşındaki kaleci, ambulansın saha içine girmesiyle direkt hastanenin yolunu tuttu. Takım arkadaşlarının da keyfini kaçıran sakatlık sonrasında yüz ifadesinden oldukça üzgün gözüken Muslera’nın hastanere yapılan ilk kontrollerinde, sağ ayak tibia ve fibula kemiklerinde kırık tespit edildiği öğrenildi. Muslera böylece, hem kariyerinin hem de Galatasaray’daki döneminin en ciddi sakatlığını yaşadı. Aslan’ın bu sezonki şampiyonluk yarışındaki en önemli kozları arasında yer alan ve 2011-2012 sezonundan bu yana Türkiye’de kazanılan 24 kupanın 14’ünü kaldıran tecrübeli file bekçisinin gelecek sezona yetişmesi de çok zor gözüküyor.

aw041629_05_1_1_1592162678-400x400.jpg
 
Üst