Neler yeni

Haber La Liga 11 Haziran'da başlama planları yapıyor!

Pikachu

1903
Yönetici
La Liga Başkanı Javier Tebas, sezonu 11 Haziran tarihinde Sevilla - Real Betis maçıyla yeniden başlatmayı planladıklarını açıkladı.

Salgın nedeniyle 12 Mart'tan bu yana oynanamayan La Liga için İspanya hükümetinden "8 Haziran'dan itibaren başlayabilir" onayı çıkmıştı. Başbakan Pedro Sanchez'in resmi açıklamasının ardından gözler lig yönetimine çevrildi.

Partidazo Show'a konuk olan Tebas, "11 Haziran'da maç oynatma planımız var. O tarihin resmileşmesini umut ediyorum. Lige Sevilla derbisiyle birlikte başlamayı istiyoruz. Maçı akşam 10'da (TSİ 23:00) oynatmayı planlıyoruz. Hedefimiz ilk dört haftanın programını önümüzdeki günlerde açıklamak." şeklinde konuştu.

Sıcak havalar nedeniyle bazı yerlerde maçların geç oynanacağını dile getiren Javier Tebas, "Saat meselesi maçın nerede oynanacağına bağlı. Hafta içleri maçlar geç saatlerde oynanacak. Hafta sonları ise üç farklı saat diliminde oynanacak. Medya konusuna da bakacağız. Herkes statlarda olmak istiyor ama bu imkansız. Bunun düzenlemesini yapacağız. Herkesin güvenliğini sağlamak tutmak zorundayız. Bu durum tabii medyadaki herkesi memnun etmeyecek." ifadelerini kullandı.

La Liga'da 27 hafta geride kalırken lider Barcelona'nın 58, ikinci Real Madrid'in ise 56 puanı bulunuyor.


sevilla-betis_1j9m0ljlyxqa81p6ibi24cqkyo.jpg
 
Üst